Jak zarobić żeby się nie narobić

czyli praca online…

Zaradny polak – to polak przy kasie rzecz jasna, dlatego dziś poruszymy temat, który wielu polaków nurtuje. No bo jak można zarabiać pieniądze nie wychodząc do pracy. Niestety, nasze przekonania bardzo często wyniesione z domu, nie są dostosowane do obecnych czasów i realiów za oknem. Więc owszem, praca przez internet – może być pracą na pełny etat, gdzie zarabiamy prawdziwe pieniądze. W bardzo wielu sytuacjach można usłyszeć, że ktoś próbował pracy przez internet i nie poszło. Z taką samą sytuacją mamy do czynienia patrząc na pracę akwizytora – czy chcielibyśmy taką pracę wykonywać, no nie. Do czego zmierzamy, zarówno w pracy przez internet jak i w tradycyjnej pracy, są branże w których łapie się wielu ludzi, żeby nabić ich w butelkę. Takiej pracy, ekipa zaradny polak nie poleca dla nikogo. Dziś skupimy się na zajęciach, które możemy wykonywać przez internet, za które otrzymamy dobre wynagrodzenie. Dowiecie się także, czego trzeba się nauczyć, aby wykonywać pracę przez internet, a także jaki sprzęt będzie niezbędny aby wszystkie internetowe zadania, dało się szybko wykonać. Zapraszamy do artykułu.

Zarabianie w internecie

Zarabiaj tysiące miesięcznie

To takie proste

Tysiące jak nie miliony to można znaleźć tego typu ogłoszeń oferujących jakieś wyimaginowane zarobki, w zaledwie kilka dni czy tygodni. Każdy normalnie myślący człowiek powinien od razu założyć, że tego typu oferty to ściemy, które na ogół polegają na tym, że musimy dokonać jakiejś wpłaty, a wtedy na pewno zarobimy. Warto tutaj zaznaczyć, że w większości przypadków, nie zarabiamy, bo po pierwszej wpłacie okazuje się, że to było za mało, ale jak dopłacimy, to… Czy to jest praca, czy w ogóle można tego typu oferty podciągać pod dział praca – nie, ale niestety ludzie w internecie, aby ograbić innych z pieniędzy zrobią wszystko. Więc zejdźmy na ziemię i podstawowa zasada. Jeżeli wykonujemy jakąś pracę – za to nam zapłacą, jeżeli ktoś chce pieniędzy – to nie jest praca, a inwestycja, to czy dobra, to już inna sprawa i artykuł na inną okazję – być może kiedyś poruszymy i temat inwestowania na łamach naszego bloga.

Krótko czy jest więc możliwość że praca w której zarabia się kilka tysięcy miesięcznie, bez pracy potrzebuje reklamy ?' My uważamy, że nie potrzebuje. Bo gdyby to było takie proste, to każdy wykonywałby taką pracę. Poszukując więc pracy przez internet warto skupić się na ofertach, gdzie faktycznie musimy pracę wykonać, i za taką pracę otrzymujemy wynagrodzenie. Oczywiście, w takich ofertach nikt nie napisze – zarobisz 8 czy 10 tysięcy miesięcznie. To są normalne oferty, bardzo często z podaną stawką godzinową. Przez internet można wykonywać wiele zawodów, z roku na rok przybywa wręcz ich coraz więcej, gdyż coraz więcej rzeczy da się wykonać zdalnie, przez internet, bez konieczności opłacania drogich lokali w których siedzą pracownicy. Cała afera związana z wirusem pokazuje nam, że pracy w internecie jest jeszcze więcej. Z domu dziś pracują nie tylko pracownicy małych sklepów internetowych, technologia sprawia, że do domu obsługę klienta przeniosły nawet banki. Dlatego warto – uszczknąć trochę z tego tortu dla siebie.

Jak zarobić żeby się nie narobić ?

Oczywiście, cały czas poruszamy temat pracy w internecie. Aby zarobić i się nie narobić należy budować swój biznes lub własną markę w internecie. Praktycznie każdy z nas to robi, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli zależy nam na pracy przez internet – poszukajmy pracy. Tu musimy jednak wiedzieć, że często taka praca będzie polegała na prowizji lub stawce godzinowej. Jeżeli posiadamy jakiś konkretny fach w ręku np potrafimy projektować grafikę, lub tworzyć strony internetowe, wtedy sami możemy ustalić swój cennik. Oczywiście, nie trzeba od razu otwierać firmy, choć – jest to bardzo zasadne, to jest również temat na zupełnie inny wpis, także uważnie śledźcie naszego bloga, jeżeli temat Was interesuje. Żeby zarobić i się nie narobić w internecie, trzeba albo mieć dużo szczęścia – ale to równie dobrze można grać w lotto, albo trzeba wypracować sobie markę. Niezależnie czy pracujemy dla siebie samego, czy pracujemy dla jakiejś firmy – ludzie zapamiętują, że to właśnie my staraliśmy się przy danym projekcie. Jeżeli kreujemy markę dla swojego biznesu online – początki mogą być trudne, jednak pieniądze przyjdą z czasem i wtedy osiągniemy ten etap – gdzie nie musimy pracować, a pieniądze będą same spływać…. no dobra dobra, ale od czego zacząć ?

Bo przecież nie każdy chce od razu rzucać się na głęboką wodę, ale wiadomo – korci tak popracować przez internet. Wstawać o 12-tej, kłaść się późną nocą, pracować kiedy nam się podoba, pracować jak nam się podoba. To wszystko oczywiście jest możliwe, wokół nas żyje wielu tego typu ludzi, którzy przez miesiące czy lata, utrzymują się właśnie z pracy przez internet. Na początek – my proponujemy wyspecjalizować się w jednej konkretnej dziedzinie. Może to być wspomniane wcześniej projektowanie stron www, może to być też nauka gry na instrumentach (tak właśnie, taką wiedzę również możemy przekazywać przez internet). Jeżeli ktoś ma skłonności do ładnego pisania, może prowadzić ciekawy blog i próbować go monetyzować. Są też zajęcia dla programistów, dla twórców treści do social media. A także tysiące zawodów internetowych, o których nawet my nie słyszeliśmy.

Podsumowanie jest takie, że z pracą przez internet jest podobnie jak z pracą w żabce na pełnym etacie. Jeżeli nie chce nam się pracować i budować swojej marki, to dostaniemy podobną stawkę jak w sklepie spożywczym, może trochę wyższą, może trochę niższą. Jeżeli jakość naszej pracy będzie marna, to zlecenia szybko się skończą. Kiedy jednak będziemy się starać i wyspecjalizujemy się w jednej dziedzinie, to w dwa trzy lata, każdy jest w stanie doprowadzić markę osobistą do etapu, gdzie będzie na nas zarabiać. Oczywiście, nie mamy tu na myśli – typowej marki, ale wypracowanych klientów, przerobione zlecenia, oraz czas który poświęcimy by swoje zepsuć, czegoś się nauczyć i dopracować to, co dziś jest jedynie pomysłem.

Czy warto podejmować pracę przez internet ?

Oczywiście że tak. Praca przez internet to bardzo trudne początki. Praca przez internet to również świetne znajomości, to świetna przygoda oraz całkowita wolność. Pracując przez internet istnieje tylko jedno ograniczenie – łącze internetowe. Jeżeli posiadamy bogate, artystyczne wnętrze, kochamy podróże, uwielbiamy ludzi – to taka praca nie będzie pracą, taka praca stanie się życiem, do tego fajnym. Czy można chcieć czegoś więcej – być może, zdrowia. Czy łatwo osiągnąć taki status – nie jest łatwo, ale czy łatwo zostać biznesmenem z sukcesem w normalnym życiu ?